מחשבון משכנתא

סכום
₪1,000 ₪20,000
חודשים
3 חודש60 חודשים
שיעור הריבית הוא . הריבית לתשלום היא . ההחזרים שלך יהיו בכל חודש
סה"כ לתשלום:
Loading

מחשבון משכנתא הוא אחד הכלים החשובים להחלטה נכונה בעת לקיחת משכנתא. המחשבון מיועד לתת תמונת מצב ריאלית של המשכנתא הרלוונטית אותה מציע הבנק או גוף אחר המורשה לתת משכנתא. הוא יאפשר ללוקח המשכנתא להבין יותר לעומק את העסקה כמו גם את ההתחייבות שהוא לוקח על עצמו.

חישוב משכנתא הוא לא דבר של מה בכך. לרוב, כשניגשים לבנק ומגישים בקשה להלוואת משכנתא, מקבלים מספר הסברים שמהווים תקציר למשכנתא ומעין חוברת של פירוט המשכנתא. אך, מרביתנו לא מבינים לעומק את הנתונים ולא הרבה ממש עוברים משפט משפט במסמך. יש גם שמבינים במהלך הפגישה עם הבנק את הנדרש ואת הנתונים, אך, לא יודעים לנתח את הנתונים ולהחליט באופן הגיוני ומושכל מה בדיוק תמהיל המשכנתא הכי נכון עבורם. מדובר על החלטה חשובה מעין כמותה.

מחשבון משכנתא לשירותך

בדיוק בשביל מצבים כאלו נועד המחשבון. יש לא מעט מחשבונים. כל אחד מותאם לפי צורך מסויים, אך מרבית המחשבונים יעזרו ללוקח המשכנתא לדעת מהו בדיוק החזר המשכנתא החודשי והריבית שתדרש ותוצמד למשכנתא. במרבית המקרים המחשבון אף יוכל לתת מספר תרחישים של מסלולי המשכנתא לפי סוג הריביות שיוחלט ולפי ההון העצמי שעמו מגיעים. כמו גם, כמובן, סכום המשכנתא שרוצים לקחת.

איך משתמשים במחשבון?

יש להכניס למחשבון את הנתונים הרלוונטים כמו למשל סכום המשכנתא שרוצים לקחת ומסלול המשכנתא. הבנק הוא האחראי על מתן האפשרויות למסלול. יועץ משכנתאות יוכל לעזור ומלכתחילה לסנן את המסלולים שלא רלוונטיים או לא נכונים בעבור לוקח המשכנתא. ישנם מסלולים הנראים בתחילה מאוד שווים ונראים כנכונים אך, בשקלול הנתונים הם לא המסלולים שנכון לקחת.

אל המחשבון מכניסים את המסלול הרלוונטי. את הריבית הרלוונטית, את ההחזר החודשי הנכון ללוקח המשכנתא לפי הנתונים שלו, והמחשבון יעניק את הסיכום המיוחל כך שניתן יהיה לדעת מה הולך להיות בחודשים ובשנים קדימה. כאשר יש מספר מסלולים, ניתן לקבל את הנתונים ולעשות השוואה בין הנתונים להגיע להחלטה הנכונה. ישנן משכנתאות כמו משכנתא הפוכה או מיחזור משכנתא אשר בה הנתונים מעט אחרים, ויכול להיות שצריך עזרה יותר מקצועית, אך עדיין המחשבון יוכל להעניק נקודת מבט ראשונה למצב ולעזור ללוקח המשכנתא לכוון את עצמו לפי היכולות שלו מבלי להכנס לעסקה אשר לא יוכל לעמוד בה או שהיא אינה שווה ביחס לנתונים הראשונים.

מסלולי המשכנתא השונים

כל בנק מעניק שם אחר למסלולים שלו, אך, המסלולים עצמם לרוב, הנם זהים. יש מסלולי ריבית פריים, ריבית קבועה צמודת מדד, ריבית קבועה לא צמודת מדד, ריבית משכנתא על בסיס אירו, ריבית משתנה על בסיס דולר ארה“ב, ריבית משתנה על בסיס עוגן מק“מ, ועוד. יש מסלולי ריביות משתנות לפי טווח תקופות מוגדר מראש (כל שנה, כל שנתיים, כל 5 שניים).

אל תשכחו לרשום את כל הנתונים הרלוונטיים כדי לקבל נתונים מהמחשבון שיעזרו לכם להחליט. בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום כדי לוודא שההחלטה אכן מדוייקת ושאין סעיפים נוספים או סעיפים מסתתרים בעלי השלכות על איכות חייכם.

חיסכון במשכנתא שאלפי שקלים !
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום