שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
תכנון משכנתא

תכנון משכנתא לרכישת דירה

תכנון משכנתא

תכנון משכנתא מומלץ לכל אלו המעוניינים במשכנתא לטובת רכישת נכס. רוב רוכשי הדירות מבצעים מהלך זה שכרוך בממון רב, באמצעות משכנתא. המחירים הגבוהים של הנדל"ן שזינקו כלפי מעלה בשנים האחרונות, הציבו רף גבוה לציבור ולכן רבים מהם עושים כל שניתן כדי לרכוש דירה עבור בני המשפחה, בסביבה הגיאוגרפית שמתאימה להם ובגודל הדירה הנחוץ להם. לאחר מציאת הנכס הם מבצעים את התחשיב של סך המשכנתא הנחוצה להם. זאת על פי ערך הדירה בהפחתת ההון העצמי שהם משלמים לחברה הקבלנית או למוכרים אם מדובר בדירה שהיא יד שנייה. כמו כן על פי ההוצאות הנלוות הצפויות להם כמו שמאי, עורך דין, מתווך, תשלום מס רכישה, שיפוץ ועיצוב הדירה ועוד.

בנושא קניית הדירה ולוח התשלומים, כדאי להתייעץ עם עורך דין מקרקעין שהוא מומחה בתחום זה ולא עורך דין העוסק בענייני משפחה או עורך דין דיני עבודה שאינם בעלי ידע ממוקד בתחום המקרקעין. מעבר לכך חשוב לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות שהוא בעל ידע וניסיון רב ומעורה היטב בכל מה שקשור לנושאים הקשורים לעניין תכנון משכנתא וההתנהלות מול הבנקים וזאת כדי לקבל את התנאים המסחריים הטובים ביותר. קניית דירה היא עניין מהותי ביותר אשר משפיע על ההוצאות של כל משפחה לאורך שנים רבות. זאת כיוון שרוב רוכשי הדירות פורסים את המשכנתא לתקופה ארוכה עד לטווח של שלושים שנה.

תכנון משכנתא בהתאמה לכל רוכש נכס

בפגישה עם יועץ משכנתאות, הלקוחות פורסים בפניו את מלוא המידע לגבי הערך של הדירה שמתכוונים לקנות, גובהו של ההון העצמי ונתונים פיננסיים על ההכנסות של בני הזוג. בהתאם לכל המכלול הזה, מגיע יועץ המשכנתאות למסקנה מהו הגובה המקסימלי של ההחזר החודשי שמסוגלים בני הזוג להחזיר בכל חודש על פי ההכנסות וההוצאות שלהם, נכון למועד לקיחת המשכנתא.

קבלת הצעת מחיר מהבנקים למשכנתאות

כדי לקבל את התנאים המסחריים הטובים ביותר, הלקוחות פונים לכמה בנקים למשכנתאות ומבקשים הלוואה בסכום כספי זהה לתקופת החזר זהה. יועץ המשכנתאות בוחן את כולן ובהתאם לכך מבצע תכנון משכנתא שיהיה הנכון ביותר למשפחה זו.

הוא בוחר את ההצעה שיש בה את הריבית הנמוכה ביותר, עמלה נמוכה ביותר ותנאים נלווים נוחים כמו אי חיוב בקנסות, במקרה של פירעון מוקדם של המשכנתא.

כמו כן הוא בוחר בדרך כלל שלושה מסלולים ומנתב חלק מכספי ההלוואה לכל אחד מהמסלולים הללו וזאת כדי לא ליצור סיכון במסלול אחד. בדרך זו הוא שומר על האינטרס של הלקוח שלו.

החשיבות של יועץ משכנתאות

לאור ההשלכות של המשכנתא לאורך שנים רבות, קיימת חשיבות רבה לקבלת סיוע של יועץ משכנתאות מומחה כיוון שבסופו של התהליך הוא חוסך הרבה מאד כסף לכל לווה בזכות המשא והמתן שהוא מנהל עם הבנקים כדי לבצע תכנון משכנתא ולקבל את התנאים המיטביים. ללא התנהלות זו, הלווים היו משלמים הן בכל חודש והן לאורכה של כל התקופה סכומי כסף רבים הרבה יותר.

מאמרים נוספים:

תכנון משכנתא

תכנון משכנתא לרכישת דירה

תכנון משכנתא תכנון משכנתא מומלץ לכל אלו המעוניינים במשכנתא לטובת רכישת נכס. רוב רוכשי הדירות מבצעים מהלך זה שכרוך בממון רב, באמצעות משכנתא. המחירים הגבוהים

המשך לקרוא »

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!