שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
לקיחת משכנתא

כך תכינו את עצמכם ללקיחת משכנתה

לקיחת משכנתה במהותה היא לקיחת הלוואה כספית בסכומים גבוהים מאוד שנותן תאגיד בנקאי ללווים לרוב כנגד הנכס הרשום על שמם – הבית או הדירה. הלווים ממשכנים את ביתם לבנק עד לסיום תקופת החזר ההלוואה. כשההלוואה מסולקת במלואה, המשכון מוסר, והחוזה בין הבנק ובין הלווים מסתיים. ברוב המקרים מדובר בהלוואה לטווח ארוך מאוד, והיא יכולה להשתרע על פני כמה שנים ואף עשורים. הסכומים החודשיים שנקבעים לפירעון המשכנתה יכולים להיות גבוהים מאוד, והם כוללים ריביות המהוות רווח לבנק.

השיעור הגבוה של מחירי הבתים והדירות בישראל לרוב אינו מאפשר לזוגות צעירים ולאנשים החולמים לקנות נכס למגורים, לעשות זאת בלי להזדקק להלוואת משכנתה, והמערכת הכלכלית מעודדת פנייה לאפיק זה כדי להגשים את החלום. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר באפשרויות המרובות לקבלת משכנתאות בבנקים השונים ובמגוון מסלולי ההחזר שמוצעים לפונים.

בשל מסלולי המשכנתאות הרבים הקיימים בשוק, ולאור העובדה שלכל תאגיד בנקאי יש תנאים ודרישות משלו, מוטל על מבקשי המשכנתאות להתכונן היטב להגשת הבקשה למשכנתה ולאישורה ולהיות בטוחים ביכולתם לעמוד בה ולהחזירה כנדרש.

איך כדאי להיערך למשכנתה?

עליכם לדעת כמה עולה הנכס שברצונכם לרכוש, וכמה הון עצמי יש ברשותכם לטובת הרכישה. מומלץ לערוך סקר משכנתאות ולהבין מה היתרונות והחסרונות בכל מסלול הלוואה, מה שיעור הריבית שדורש התאגיד המלווה, איזו משכנתה מתאימה למצבכם הכלכלי, התעסוקתי והאישי ואיך תוכלו לנהל אורח חיים סביר לצד ההחזרים החודשיים בחלוף השנים.

מה חשוב להכין לפגישה הראשונה בבנק?

הנציג שעימו תיפגשו בבנק יקבע למעשה איך ייראה התהליך כולו – אם יהיה קל וזורם או קשה ורווי מהמורות. הכינו מראש את כל המסמכים שתידרשו להגיש לבנק. באתר הבנק תמצאו מידע בנוגע למסמכים שעליכם להכין לפגישה, לטפסים שיש למלא ולאסמכתאות אחרות שצריך להוסיף לתיק הבקשה. תייקו את כל הניירת בתיק מסמכים מסודר כדי שתוכלו למצוא בקלות כל טופס במעמד הפגישה. הפגינו בקיאות, ידע ורצינות ובעיקר ביטחון ביכולתכם לעמוד בתנאי ההלוואה ובהחזרים החודשיים שלה. אם נציג הבנק יתרשם מכם לטובה, הוא ישקיע מאמצים בניהול הבקשה שלכם ויטפל בה היטב.

ליווי מקצועי ללקיחת משכנתה לכל אורך הדרך

אל תישארו לבד בתהליך. אם אינכם בקיאים בתחום המשכנתאות ולא יודעים מה נכון בעבורכם, אם אתם מתקשים לארגן את הניירת הנדרשת ולא בטוחים שאתם יכולים לייצג את עצמכם היטב בקשו עזרה וייצוג של יועץ משכנתאות המתמחה בתחום המשכנתאות, הוא יוכל להסביר לכם על הזכויות שלכם בקשר למשכנתא וכל ההיבטים השונים בנושא.

אפשרות נוספת ומומלצת לא פחות, פנייה לתהליך אימון ייעודי בליוויו של קואצ'ר מוסמך, אשר יעזור בתכנון וארגון, וסייע בהפחתת הלחץ ויביא חשיבה רציונאלית לתהליך.

עזרה מקצועית היא חשובה ואף נדרשת כדי להשיב לכם את הביטחון שלכם בעצמכם וכדי לסייע לכם לצלוח את כל המהמורות בדרך להגשמת החלום וקניית הבית.

מאמרים נוספים:

תכנון משכנתא

תכנון משכנתא לרכישת דירה

תכנון משכנתא תכנון משכנתא מומלץ לכל אלו המעוניינים במשכנתא לטובת רכישת נכס. רוב רוכשי הדירות מבצעים מהלך זה שכרוך בממון רב, באמצעות משכנתא. המחירים הגבוהים

המשך לקרוא »

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!