שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
מחשבון משכנתא פשוט

מחשבון משכנתא פשוט – הדרך המושכלת לקחת משכנתא

היתרון העצום שיספק לכם מחשבון משכנתא פשוט

רובם המוחלט של הישראלים אשר רוכשים דירה, נעזרים בתשלומי משכנתא על מנת לממן את העסקה הגדולה בחייהם. אם גם אתם זקוקים לכך, כדאי לכם מאוד להיעזר באמצעי נפלא לפני שתגיעו אל הבנק – מחשבון משכנתא פשוט. הדבר יכול לחסוך לכם כסף רב ומייד תבינו במה בדיוק מדובר.

 

החשיבות של המחשבון

לפני שנכיר לכם את אותו מחשבון חשוב, נבהיר דבר אחד: את הבדיקה באמצעותו חשוב לעשות עוד לפני שאתם הולכים לבנק להגיש את הבקשה, לפני שאתם מתייעצים עם יועץ משכנתאות חיצוני וגם לפני שאתם שוכרים שירותי ייעוץ מס שיעזרו לכם להבין כמה אתם אמורים לשלם מבחינת מיסים עבור הדירה העתידית שתרכשו. שימוש במחשבון משכנתא הוא למעשה הדבר הראשון שאתם צריכים לבצע במסע שלכם בדרך לרכישת דירה חדשה. זה ייתן לכם תמונה ברורה ומדויקת ביותר לגבי הסכומים שתצטרכו לשלם ותוכלו להגיע יותר מוכנים לפגישה והמו"מ עם מול הבנק.

 

מחשבון שעוזר לכם לחשב את המשכנתא

אז מה זה בעצם מחשבון משכנתא? ובכן, מדובר באמצעי הזמין ללא עלות ברחבי רשת האינטרנט, אשר כשמו כן-הוא: מציע לכם כרוכשי דירה להבין את מסלול התשלומים הצפוי לכם בהתאם לנתונים השונים, בראשם גובה המשכנתא הדרושה לכם, גובה ההחזר שמעניין אתכם ומשך תקופת התשלומים. תוכלו להזין בו נתונים רלוונטיים נוספים כגון את סוגי המסלול והריביות (צמוד מדד, הצמדה לדולר, ריבית קבועה וכו') ולקבל הדמיה לגבי החזר המשכנתא הצפוי לכם בכל אפשרות.

חשוב לציין שמחשבוני המשכנתא מופיעים גם באתרי הבנקים השונים, גם באתרי חברות יעוץ משכנתא שונות, וגם באתרים נוספים. היתרון של האתרים החיצוניים הוא שהם אובייקטיבים בין בחירת הבנקים השונים. מצד שני, לא כולם מפורטים מספיק ומאפשרים להכניס את כל הנתונים הרלוונטיים, אז מומלץ לבחור בכזה שאכן עונה על כל הצרכים שלכם.

 

מחשבון משכנתא – המחשה לדוגמא

כדי להבין כיצד עובד מחשבון המשכנתא, ניקח לדוגמה זוג צעיר, אשר רוכש את דירתו הראשונה ב-1.8 מיליון ₪, והינו בעל הון עצמי של כמיליון ₪. את 800 אלף השקלים מבקש הזוג לפרוס ל-15 שנות תשלום. תהליך החישוב יחל לרוב באמצעות מספר שאלות (למשל: האם מדובר בקניית דירה ראשונה/החלפת דירה/ דירה שנייה להשקעה, מהו התאריך בו צריך את הכסף), יעבור לשלב המרכזי (הכנסת הנתונים המרכזיים: מחיר הדירה, הון עצמי, תקופת ההחזר הרצויה), ימשיך למספר שאלות נוספות (מה גובה התשלום החודשי שהזוג ירצה לשלם, האם ישנם חסכונות או סכומי כסף עתידיים שצפויים להתקבל, האם קיים צורך בעיכוב של מספר חודשים לאחר קבלת המשכנתא – "הלוואת גרייס" ועוד), ויסתיים בחישוב התשלומים הצפוי ומשך תקופת הזמן הצפויה של המשכנתא.

 

משווים את הנתונים ומחליטים בהתאם

כאשר ישנם בידי הזוג כל הנתונים הרלוונטיים, הם יוכלו להגיע למו"מ עם הבנק הרבה יותר חכמים, להשוות את ההצעה שיקבלו מול ההדמיה של מחשבון המשכנתא ולקבל החלטות מושכלות בהתאם. כך גם אתם צריכים לנהוג, על מנת לקבל את המשכנתא שבאמת הכי תשתלם לכם. שיהיה בהצלחה!

 

מאמרים נוספים:

תכנון משכנתא

תכנון משכנתא לרכישת דירה

תכנון משכנתא תכנון משכנתא מומלץ לכל אלו המעוניינים במשכנתא לטובת רכישת נכס. רוב רוכשי הדירות מבצעים מהלך זה שכרוך בממון רב, באמצעות משכנתא. המחירים הגבוהים

המשך לקרוא »

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!