שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
הון עצמי

טיפים לחסכון לשם הון עצמי

חסכון לשם הון עצמי- מה חשוב לדעת?

כולנו עובדים קשה בתקווה ובמטרה שיהיה לנו הון עצמי מספק בשביל לכלכל את צעדנו ובשביל שנוכל לרכוש בית או לממן הוצאות כספיות אחרות גדולות מקנייה של מכונית ועד טיול בחוץ לארץ או מימון לימודי תואר אקדמאי. השאלה היא רק איך אנחנו יכולים לחסוך מספיק בשביל שיהיה לנו הון עצמי?

 אם אנחנו רוצים לחסוך כסף, אנחנו, צריכים להתרגל לקנות רק מה שאנחנו צריכים באמת. אם אנחנו רואים שאנחנו קונים יותר מדי בגדים או מוציאים יותר מדי על בילויים באופן לא מידתי – כדאי לנו לעשות חושבים ולהחליט האם הוצאות אלו באמת הכרחיות בשבילנו או לא.

איך אפשר לחסוך בהוצאות על מזון?

אחת מההוצאות הגדולות ביותר מדי חודש, גם של אנשים בודדים וגם של משפחות היא הוצאה על מזון. במקרה הזה אימון כלכלת המשפחה יכול לסייע לנו להבין איך אנחנו יכולים לחסוך כסף על קניית המזון שלנו. פעמים רבות, אנחנו בוחרים לאכול מחוץ לבית.

אכילה מחוץ לבית במסעדות או בתי קפה היא באופן משמעותי יקרה יותר מאשר לאכול בבית. בנוסף לכך, כאשר אנשים רבים ומשפחות רבות, בוחרים לקנות הרבה יותר מדי אוכל. רובנו זורקים מדי שבוע הרבה מאוד אוכל מהמקרר שלנו בגלל שהוא מתקלקל או בגלל שהוא פג תוקף. אם נלמד לקנות רק את כמות האוכל שאנחנו אוכלים – נוכל לחסוך מדי חודש ושנה הרבה מאוד כסף.

למה חשוב לחסוך כסף?

למה בעצם חשוב לחסוך כסף? חשוב שנוכל לחסוך כסף כי אז נוכל לשמור כסף בצד לימים בהם לא נוכל לעבוד או בימים בהם יהיו לנו הוצאות כבדות יותר (כמו משכנתא לשם קניית בית). אם אנחנו רוצים להיות מסוגלים לממן את כל ההוצאות שלנו באופן עצמאי, מבלי שנצטרך לבקש הלוואה מהבנק או מקרובי משפחה שלנו, כדאי לנו להתרגל לחסוך.

אף אחד לא יודע את העתיד ואנחנו לא יכולים לדעת מתי נצטרך הרבה כסף לשם מימון של הוצאות שונות מתיקון הרכב שלנו ועד מימון טיפולי שיניים יקרים מאוד. אם יהיה לנו כסף ששמנו בצד וחסכנו יהיה לנו קל יותר לממן הוצאות בלתי צפויות.

איך רישום ההוצאות שלנו יסייע לנו להגיע לחיסכון כספי משמעותי?

רישום ההוצאות שלנו יכול לסייע לנו להגיע לחיסכון כספי משמעותי. אם אנחנו רוצים לחסוך כסף, אנחנו חייבים קודם כל לשלוט כמה כסף אנחנו מוציאים. אם נהיה מודעים כמה כסף אנחנו מוציאים מדי יום או חודש, יהיה לנו קל יותר להחליט על איזה הוצאות לוותר בעתיד ואיזה הוצאות להמשיך להוציא.

בסופו של דבר, חשוב מאוד, שנדע להתנהג באופן חסכוני. אם נדע לחסוך כסף נוכל ליהנות יותר מהעתיד שלנו ומהזקנה שלנו. חיסכון, מתחיל כבר בגיל צעיר ואם נחנך את הילדים שלנו לחסוך כבר מגיל צעיר אז הם יגדלו להיות אנשים בעלי התנהגות פיננסית בריאה הרבה יותר.

מאמרים נוספים:

תכנון משכנתא

תכנון משכנתא לרכישת דירה

תכנון משכנתא תכנון משכנתא מומלץ לכל אלו המעוניינים במשכנתא לטובת רכישת נכס. רוב רוכשי הדירות מבצעים מהלך זה שכרוך בממון רב, באמצעות משכנתא. המחירים הגבוהים

המשך לקרוא »

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!