שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
תשלומי משכנתא

תשלומי משכנתא לאורך שנים

תשלומי משכנתא

התחייבות של תשלומי משכנתא היא אחד הצעדים המשפיעים ביותר על כל משפחה. ברוב המקרים ללא קבלת משכנתא, המשפחה לא תצליח לרכוש דירה משלה הן אם מדובר בדירה הראשונה שלה והן אם מדובר בדירה שנייה או שלישית לשיפור תנאי הדיור. כל אדם שרוכש נכס מבצע את התחשיב הכלכלי שלו ובהתאם לסך ההון העצמי שלו ולעלויות הנלוות שהוא אמור לשלם, כמו מס שבח והיטל השבחה אם הוא מוכר נכס לצורך קניית דירה אחרת, או שהוא אמור לשלם מס רכישה על הדירה החדשה וכך הוא יודע מה גובה המשכנתא שנחוצה לו.

כאשר אדם חותם על מסמכי משכנתא, הוא מניח אחריות רבה על הכתפיים שלו. זאת כיוון שהוא מתחייב להחזיר את מלוא הקרן, הריביות, העמלות וכל תשלום נוסף על פי חוזה ההלוואה. ברוב המקרים מדובר במאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך ואין מצבים של מחיקת חובות. מי שלוקח משכנתא אמור לגלות את מלוא האחריות, לבצע מראש את כל התחשיבים הפיננסיים ורק לאחר שהוא מעריך שעל פי ההתנהלות שלו הוא יוכל לעמוד בהחזרים, הוא מקדם תהליך זה וחותם על מסמכי קבלת המשכנתא.

ייעוץ של משכנתא

משכנתא היא נושא סבוך ומורכב ורוב הציבור אינו מודע לכל רבדי ההתנהלות בנושא זה, אילו מסלולים קיימים, מהם התנאים המסחריים שהבנקים מעניקים, איך מבצעים תחשיב של אורך תשלומי המשכנתא ועוד. זו הסיבה שבשנים האחרונות רוב הלווים מבצעים הליך זה באמצעות חברת ייעוץ משכנתא, אשר בוחנת כל בקשה לקבלת הלוואה על כל היבטיה ועל כל השלכותיה. היועצים המומחים נמצאים בקשרים עם הבנקים השונים ומקבלים הצעת מחיר עבור כל לקוח שלהם בהתאם לצורך שלו.

הבנק מציע תנאים שונים לכל לקוח וזאת בהתאם ליציבות הפיננסית וליכולות ההחזר שלו. תפקידו של יועץ משכנתא הוא למצוא את ההצעה בעלת התנאים המיטביים ללקוח שלו מבחינת ריביות נמוכות, עמלות מופחתות ואי תשלום קנס במקרים שבהם הלקוח מעוניין להחזיר את מלוא ההלוואה או חלק ממנה, לפני תום תקופת התשלומים.

בדיקה מעמיקה של יכולת החזר תשלומי משכנתא

משכנתא היא ההוצאה הכספית הגבוהה ביותר בכל חודש, בכל משק בית. כאשר זוג צעיר רוכש דירה ראשונה ולוקח משכנתא, רמת ההוצאות החודשיות שלו היא נמוכה. אך תקופת ההחזר נמשך לאורך שנים רבות עד 30 שנה. במהלך תקופה זו כל משפחה גדלה ולכן גם ההוצאות החודשיות עולות במקביל. לאור זאת כאשר חותמים על משכנתא, מביאים בחשבון את העלייה המשמעותית ברמת ההוצאות. לכן במקרים רבים מעדיפים לחתום על הסכם לטווח ארוך, כדי שלא יוצר מצב שבו יהיו קשיים בהחזרים.

מחזור משכנתא

כאשר יש תנודות בשער הריבית במשק או לאחר שנים מיום קבלת ההלוואה, כדאי לבצע מחזור משכנתא. בדרך זו יוצרים הוזלה משמעותית של גובה התשלום החודשי וגם של סך התשלום הכללי שהלקוח אמור לשלם לבנק.

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!