שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
רכישת דירה

המרוץ אחר רכישת דירה

רכישת דירה

לאור המצב המשק שבו היצע הדירות הוא קטן, ישראלים רבים בוחנים באופן מעמיק הזדמנויות נדל"ן שונות, כדי למצוא את דירת החלומות שלהם ולרכוש אותה. מאז משבר הקורונה דפוסי החשיבה של הציבור השתנו לאור הימים הארוכים של השהייה בבידוד והסגרים הארוכים. משפחות רבות הבינו שזה הזמן לשפר את איכות החיים ולבצע רכישת דירה גדולה יותר שיהיו בה מרחבים עבור הילדים. זו הסיבה שקיימת עלייה גבוהה מאד במכירה של דירות גן, דירות גדולות עם מרפסת או דירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז, שיש בהן מרפסות גדולות וגג גדול ומרוצף.

הלקוחות הפוטנציאלים בוחנים אצל הקבלנים כמה אופציות של רכישת דירה בגדלים שונים, הם מקבלים גם הדמיות ייעודיות לכל אחת מהדירות הללו ולאחר בדיקה וחשיבה מעמיקה, הרבה יותר קל להם לגבש החלטה לגבי הדירה המתאימה להם ביותר מבחינת סביבת מגורים, גודלה של הדירה ונראותה המעוצבת בעתיד, המרחבים במרפסת או בחצר הצמודה לבית והעלויות שלה. השלב הבא הוא היערכות לחתימה על החוזה ולאחר הבדיקה והאישור של עורך הדין מטעמם, הם חותמים בפועל על החוזה ומחכים לשלב שבו הם יסיימו את העברת התשלומים ויקבלו את המפתח לדירה.

רכישת דירה באמצעות משכנתא

רוב בני הזוג שרוכשים דירות מרווחות למשפחתם שגדלה עם השנים, זקוקים למשכנתא כדי להשלים את רכישת דירה, לאחר ששילמו תשלומים ראשונים של ההון העצמי שלהם לחברה הקבלנית. לקראת השלב שבו הם אמורים לשלם כספים לחברה הקבלנית באמצעות כספי המשכנתא, הם נעזרים ביועצי משכנתאות שייעצו להם באופן מקצועי ביותר איזה מסלולי משכנתא הם הנכונים ביותר עבורם.

גובה המשכנתא ואופן ההחזרים

יועץ המשכנתאות בוחן את הצורך במשכנתא מכל ההיבטים. מהו הסכום הכספי הנדרש ואילו הצעות מחיר קיבלו הלקוחות מהבנקים השונים. היועץ בודק כל אחת מההצעות והוא גם פונה לבנקים נוספים כדי להשיג עבור הלקוחות את העסקה הכדאית ביותר. המגמה היא לקחת את ההלוואה בכמה מסלולים כדי לפזר את הסיכונים ולהשתמש בשלושה מסלולים כמו משכנתא צמודת מדד, צמודת מט"ח, ללא הצמדה או כל אופציה טובה אחרת.

חישוב אורכו של לוח התשלומים

לכל משפחה יש הוצאות שוטפות רבות והמשכנתא היא חלק מהותי מתוך כלל ההוצאות החודשיות. בתחשיב של ההכנסות ושל ההוצאות, אפשר לדעת מהו הגובה המקסימלי של המשכנתא שבני הזוג יוכלו לעמוד בה מדי חודש עבור רכישת דירה. בהתאם לכך ייקבע זמן ההחזר, אם תהיה זו משכנתא לעשר שנים, עשרים שנה, או לכל תקופה אחרת.

נושא מהותי בהתנהלות מול הבנקים הוא קביעת הריבית הנמוכה ביותר, מינימום של תשלום עבור עמלות ובקשה לאי תשלום קנס, אם הלקוחות ירצו לבצע פירעון מוקדם של חלק מהמשכנתא או של כולה אם הם יקבלו סכום כסף לא צפוי. זו תהיה עבורם הזדמנות פז להחזיר את מלוא הכספים לבנק ולחיות ללא חוב של משכנתא עבור רכישת דירה.

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!