שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
תהליך לקיחת משכנתא

איך ניתן לחסוך לקראת תהליך לקיחת משכנתא

כך תחסכו לקראת תהליך לקיחת משכנתא

רכישת דירה – למגורים, עבור הילדים, להשקעה – היא עסקה מורכבת ובעיקר כזו שמצריכה משאבים כספיים משמעותיים מאוד אחרי למעלה מעשור של עליות מחירים רציפות בשוק הנדל"ן. בחלק גדול מהמקרים נעזרים הקונים ומתחילים בתהליך לקיחת משכנתא. זהו מוצר שעלול להיות יקר ולהכביד על התקציב השוטף של המשפחה כך שכדאי להיערך נכון ולהגיע לנקודת המוצא עם הון עצמי מרבי, וכך לקנות את הנכס הרצוי מבלי להתפשר ומבלי להידרש למשכנתא גדולה מדי.

איך חוסכים כמה שיותר כסף למען מטרה חשובה זו? הטיפים הבאים יעזרו לכם.

תכנון פיננסי מקיף

תכנון פיננסי מקיף מאפשר לכל אחד ואחת להפיק מקסימום תועלת מהמשאבים הכספיים הקיימים, ובכך לשדרג את איכות החיים – גם בהווה וגם בעתיד.

בין השאר כולל התכנון הפיננסי קביעת מטרות לטווח הקרוב והרחוק יותר, יצירת תעדוף מושכל ביניהן, יצירת רשת הגנה למצבי חיים שונים שעלולים לפגוע ביכולת להתפרנס או לייצר הוצאות גבוהות מאוד, העברות בין דוריות עם מינימום תשלומי מס, הבטחת תזרים מזומנים שמתאים לצרכי המשפחה ועוד.

בניית תקציב מסודר מאפשרת חיסכון מרבי, שיתורגם גם לטובת צמצום המשכנתא הנחוצה במידת הצורך.

כסף שמגיע לנו ואנו לא מודעים לו

אנשים רבים אינם מודעים לזכויותיהם במגוון תחומים. לדוגמה, יכול להיות שאדם אשר מעוניין לרכוש דירה ובמקביל פוטר מעבודתו אינו מודע לכך שהוא זכאי לקבל פיצויי פיטורים. אדם שעובד באותו מקום עבודה שנים רבות ככל הנראה יהיה זכאי לפיצויים שמנים אשר יקטינו את גודל המשכנתא אשר אותו אדם מתכוון לקחת.

השקעות חכמות

מרכיב נוסף בדרך לחיסכון האופטימלי הוא בחירה מדויקת של האפיקים בהם מושקע הכסף הפנוי. בעידן הנוכחי, כששוק ההון מתקשה לייצר תשואות גבוהות באמת, מומלץ לשקול גם השקעות שמוגדרות כ"אלטרנטיביות" (למרות שהן הופכות ליותר ויותר מקובלות בקרב מי שכבר מבין איפה מסתתרות ההזדמנויות המתגמלות באמת).

דוגמאות להשקעות מסוג זה הן קרנות נדל"ן, קרנות תשתית, קרנות גידור ויש עוד סוגי קרנות שהכללתן בתיק ההשקעות מאפשרת לו לתפוח ולייצר עבורכם מקסימום חיסכון.

ניצול הטבות מס אפשריות

הרווחים שתפיקו מהשקעות חכמות, ואיתם כמובן גם כספים שמגיעים לכם ממקורות נוספים, חייבים במס. על-מנת לשמור אצלכם כמה שיותר מהכסף לקראת לקיחת משכנתא ורכישת דירה, כדאי מאוד לבצע גם תכנון מס.

תכנון מס הוא ניצול כל התקנות הקיימות והרלוונטיות עבורכם, כך שמצד אחד תתנהלו על-פי החוק ולא תסתבכו חלילה עם רשות המיסים, ומצד שני הנתח של המדינה יהיה המינימלי ההכרחי. בהקשר זה חשוב לזכור שהמדינה בעצמה מציעה לא מעט הטבות מס, בעיקר על מכשירי השקעות שונים, וכדאי למצות את האפשרויות גם בהיבט משמעותי זה..

ישנם שירותים וחברות רבות שיוכלו לעזור לכם עם שלושת המרכיבים הללו מתוך מקצועיות, ידע נסיון (ביניהם שירותי פמילי אופיס ). תוכלו לעשות זאת גם באופן עצמאי, ובמידה ותבחרו באופציה זו, חשוב שתוודאו שעשיתם מחקר מקיף ולא פספסתם מידע שיפגע בתהליך.

מאמרים נוספים:

רכישת דירה

המרוץ אחר רכישת דירה

רכישת דירה לאור המצב המשק שבו היצע הדירות הוא קטן, ישראלים רבים בוחנים באופן מעמיק הזדמנויות נדל"ן שונות, כדי למצוא את דירת החלומות שלהם ולרכוש

המשך לקרוא »

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!