שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
הון אישי למשכנתא

אופציות מימון להשלמת הון אישי למשכנתא

כיצד ניתן להשלים הון אישי למשכנתא

יוקר המחיה מקשה על משפחות רבות להשיג הון אישי למשכנתא ולרכוש דירה קטנה בתחילת הדרך וגם לרכוש דירה גדולה יותר לאחר כמה שנים, כדי לשפר את רמת הדיור. העלויות הגבוהות של הדירות הן החדשות והן אלו שנמכרות כיד שנייה מצריך היערכות מיוחדת כד להיות מסוגלים לשלם זאת.

שלבי גיוס הכסף עבור רכישת דירה

כדי לרכוש דירה חייבים הון עצמי אשר ישולם כתשלום הראשון לבעל הנכס או לחברה הקבלנית. סכום זה הוא ערך מסוים מעלות הנדל"ן, על פי קריטריונים שונים. יש בני זוג שחסכו כספים בשנים האחרונות, אם הם חיו אצל ההורים וכך חסכו הרבה הוצאות, או שהם מרוויחים משכורת גבוהה לאור תפקידם הבכיר וכך הם צברו את הסכום הראשוני עבור השלמת ההון האישי.

במקביל יש גם זוגות רבים שלא הצליחו לחסוך את הסכום הדרוש להם ולכן הם עומדים בפני שוקת שבורה ומחפשים דרכים כדי לממן את ההון הדרוש להם. יש כאלו שיבקשו ויקבלו כספים מההורים אם יש באפשרותם לעזור, הם יסייעו להם. גם להורים חשוב שילדים תהיה קורת גג ולכן הם עוזרים ככל יכולתם. אך יש גם הורים רבים שאין להם אפשרות לעזור ולכן בני הזוג מחפשים אופציות אחרות.

תחשיב כספי של רכישת דירה

כל זוג בהתאם לדירה שהוא מתכוון לרכוש מבצע את התחשיב הכספי על פי האפשרויות שלו. הוא יעביר הון אישי לחברה הקבלנית, כמו כן ישאיר כסף בצד עבור עלויות כמו מס רכישה ושכר טרחה לעורך הדין ולמתווך ועלויות נלוות. יתרת הסכום עד השלמת ערך הדירה תשולם באמצעות משכנתא.

בני הזוג פועלים במקביל מול אחד הבנקים למשכנתאות, מבקשים אישור עקרוני לקבלת משכנתא בסכום הדרוש להם ובתנאי ההחזר הנוחים להם, על פי יכולת ההחזר החודשית שלהם.

השלמת כספים להון אישי

אחת הדרכים להוספת כספים לצורך השלמת הון אישי היא הפיתרון של ניכיון צ'קים. אם מדובר באדם שהוא עצמאי, הוא מקבל מהלקוחות שלו המחאות לתאריכי פירעון עתידיים: בעוד שבועיים, חודש, חודשיים וכו'. על ידי פנייה לגורם המתאים הוא יכול לקבל תמורת ההמחאות הללו כספים מידיים. הגורם החוץ בנקאי בוחן את ההמחאות ומוודא שהן המחאות שניתנו על ידי גורם איכותי, אדם שלא חוזרים לו צ'קים, שהחשבון שלו לא מוגבל, לא מעוקל ולא משועבד.

בהתאם לכך הלקוחות מקבלים מידע על גובה העמלות והריביות ולאחר מכן מעבירים את ההמחאה הדחויה ומקבלים מידית לחשבון הבנק שלהם סכום במזומן. סכום זה משלים להם את הפער הדרוש להם לתשלום ההון האישי.

אם לא מדובר בעצמאי, הוא יכול לבצע תהליך זהה באמצעות המחאות אישיות שלו או של בני המשפחה וכך הוא ישלים את הסכום הדרוש לו.

רק בדרך זו יוכלו בני הזוג להשיג את מלוא הכספים ולחתום על חוזה מכר לרכישת הדירה.

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!