שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
לקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא ומימון קניית רכב – הדומה והשונה

מה בין מימון לקניית רכב לבין לקיחת משכנתא?

לקיחת משכנתא ולקיחת הלוואה לקניית רכב שתיהן צעדים משמעותיים ומשפיעים על חייו של אדם.  אלו שני המוצרים שלרוב בעלי הערך הכספי הגבוה ביותר שרוכש אדם במהלך חייו. הרגלי הצריכה משתנים בין אדם לאדם אך ברוב המקרים אדם קונה דירה ראשונה ובהתאם לצורך מוכר אותה ורוכש דירה אחרת גדולה יותר, קטנה יותר, בסביבת מגורים אחרים וכו'. בנושא מכונית, האדם קונה רכב חדש או רכב יד שנייה, מחזיק בו כמה שנים ולאחר שקיימים במכונית בלאי ושחיקה טבעיים, הוא מחליט למכור אותו לרכוש רכב אחר. העלות של דירה היא גבוהה פי כמה מרכישה של מכונית והדבר תלוי בגודלה של הדירה ובמיקומה הגיאוגרפי כיוון שקיימים פערים גדולים מאד של העלויות בין אזורי הצפון והדרום, מול תל אביב וערים נוספות במרכז.

גם בעלויות של המכוניות קיימים פערים תהומיים בין עלות של רכב חדש של חברה יפנית מוכרת בעלת מוניטין רב לאור מערכות הבטיחות הייחודיות שלה, מול רכבים שמיוצרים במזרח אירופה שהן אכן טובים אך התדמית שלהם פחותה. העלות של רכב יד שנייה מול רכב חדש היא נגזרת של השנתון של הרכב, ככל שהרכב חדש יותר כך העלות שלו תהיה גבוהה יותר. בנוסף לכך קיימת חשיבות למידע של מד הקילומטרים, למצבו הפיזי של הרכב, כמה בעלים היו לרכב ועוד. לכן לקוחות רבים זקוקים לביצוע של הלוואת מימון לרכב חדש כדי לעמוד בעלויות הגבוהות.

נטילת משכנתא לרכישת בית

כשקונים בית העלויות הן גבוהות מאד ולכן חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מיומן שבוחן את כל הצעות המחיר מהבנקים השונים כדי לקבל החלטה איזו משכנתא היא הטובה והזולה ביותר בהתאם למסלולים שהוצעו כמו צמוד מדד או ללא הצמדה, שיעורי הריבית והעמלות השונות שנקבעו ללקוח. ההחלטה בנושא המשכנתא תשפיע מאד על כל ההתנהלות של משק הבית לאורך שנים רבות קדימה כיוון שהתשלומים לטווח של שנים רבות ולכן יש להביא בחשבון את רמת ההוצאות, ההכנסות והמסוגלות הפיננסית לעמוד בתשלומים הללו.

לעומת זאת כאשר מדובר במכונית, הסכומים הם הרבה יותר נמוכים ולטווח זמן קצר יותר של כמה שנים בודדות, גם ברכישה זו כל אדם מחויב לבצע את התחשיב הפיננסי האישי שלו אם הוא מסוגל לשלם זאת על פי תנאי מימון לקניית רכב.

בטוחות לכיסוי התשלומים

הבנק אשר מציע משכנתא מחייב את הלקוח להעניק את הדירה כבטוחה. לכן רושמים זאת במשרד רשם המקרקעין ורישום זה יוסר רק לאחר שהלקוח ישלם את מלוא התשלומים שנותרו על הבית, קרן ריביות ועמלות. עד הסרת נושא המשכנתא, אין אפשרות למכור נכס זה.

כשמדובר ברכב, החברה שמעניקה מימון לקניית רכב משעבדת רכב זה לטובתה וזאת עד שהלקוח ישלם את מלוא התשלומים על פי ההסכם. נושא השעבוד נרשם במשרד הרישוי ובעל הרכב לא יכול למכור את הרכב ללא הסרת השעבוד.

 

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!