שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
אישור משכנתא

קבלת אישור משכנתא בעזרת ניכיון שיקים

מה זה ניכיון שיקים ואיך בעזרתו אפשר להגיע אל אישור משכנתא

החלום של רוב הישראלים הוא לרכוש בית אשר תואם את הצורך המשפחתי שלהם. לצורך כך עליהם לאסוף די כסף עבור ההון העצמי הראשוני ולאחר מכן לבקש מאחד הבנקים אישור משכנתא. לפני הגשת הבקשה הזו, כדאי לעבור על המסמכים שמבקש הבנק כדי לראות שהמצב הכספי וההתנהלות בחשבון  הבנק תניח את דעתם של נציגי הבנק שבודקים את המסמכים של כל לקוח שמבקש לקבל אישור זה.

הניירת הדרושה עבור קבלת אישור משכנתא

הבנק בודק את נושא ההחזר העתידי של המשכנתא בהיבטים שונים ולכן הוא מבקש:

  • שלושה תלושי שכר אחרונים של כל אחד מבני הזוג.
  • אם אחד מבני הזוג הוא עצמאי או שניהם, יש לצרף אישור של רואה חשבון או שומת מס אחרונה שהתקבלה.
  • תדפיס של הפעולות בחשבון הבנק בשלושת החודשים האחרונים.
  • צילומים של תעודות הזהות כולל ספחים.
  • מסמכים המתייחסים לנכס.

תדפיס הפעולות בחשבון הבנק

אחד המסמכים האקוטיים עבור הבנק, הוא תדפיס הפעולות האחרונות שקרו בחשבון הבנק לאחרונה. יש פעולות מסוימות שמדליקות עבורם נורית אדומה ולכן הם לא ימהרו לתת ללקוחות הללו אישור למשכנתא.

הנקודות הבעייתיות:

  • המחאות שחזרו אכ"מ.
  • הוראות קבע שחזרו.
  • אין הכנסות קבועות ורצופות.
  • חריגה מהמסגרת.
  • תשלומים חריגים.

לכן קיימת חשיבות רבה להגיש דפי בנק ללא דופי לנציגי הבנק. אחת הדרכים לכך היא העברת כסף לחשבן הבנק על ידי ניכיון של שיקים ובדרך זו יוצרים שקט תעשייתי, המצב בחשבון הוא בסדר גמור ואין חריגות כלל.

כיצד מבצעים ניכיון שיקים

המשמעות של ניכיון היא להפוך המחאה דחויה להמחאה שזמן הפירעון שלה הוא מידי. אם אדם היה אמור לקבל כעת תשלום עבור עבודה שביצע, אך הלקוח נתן לו המחאה שמועדה הוא לעוד 30 יום, ללקוח קיים צורך להכניס כעת כסף לחשבון הבנק, עקב מצבו הגבולי.

הפיתרון הוא לפנות אל חברת ניכיון שיקים. שם יבחנו את ההמחאה, את הרזומה הפיננסי של נותן ההמחאה ואם מדובר בלקוח אמין, שלא חוזרות לו המחאות, החברה תאשר את ביצוע ניכיון השיקים. הלקוח מעביר לחברה זו את ההמחאה ובמקומה הוא מקבל מידית, בניכיון הריבית אשר נקבעת על פי פרק הזמן שבין מועד קבלת הכספים לבין מועד הפירעון המקורי של ההמחאה.

את התשלום חברת ניכיון שיקים מעבירה באותו רגע לחשבון הבנק של הלקוח ובדרך זו המצב בחשבון הבנק הוא תקין, אין חריגה מהמסגרת וגם אין לכך השלכות כמו החזר של המחאות או של הוראות קבע.

בדרך זו כאשר לאורך שלושה חודשים, כל הפעילות בחשבון הבנק היא תקינה, קיימת סבירות גבוהה שנציגי הבנק שבוחנים זאת יעבירו יותר בקלות אישור למשכנתא שיובילו בהמשך לקבלת משכנתא. המטרה של הבדיקה המדוקדקת שלהם היא לוודא שההתנהלות הפיננסית היא תקינה וסיסטמטית וכך גם הלווים יוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים שייקבעו להם.

 

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!