ריבית משכנתא

משכנתא אישית

ריבית משכנתא

בכל פעם בה רוצים לקחת משכנתא, אחד הפרמטרים החשובים שצריך לקחת בחשבון הוא נושא של ריבית משכנתא. כן, אי אפשר לקחת הלוואה בלי ריבית. ואי אפשר לקחת משכנתא בלי ריבית של משכנתא. משכנתא היא אחד המהלכים שרבים משתמשים כדי לשדרג את איכות החיים, כדי להתקדם בחיים וכדי ליצור יותר יציבות. זו אחת ההחלטות המרכזיות בחייו של אדם שרוצה לעבור שלב לעבר הבגרות ולדאוג לעתיד. 

רבים חוששים מלקחת משכנתא ובצדק מדובר על החלטה משמעותית ועם הרבה מאוד השלכות. זהו מהלך שחשוב לעשות ביחד עם בעל מקצוע אחראי. יועץ למשכנתאות הוא בעל התפקיד המתאים בשביל לקחת החלטה נכונה ומותאמת למה שרוצים. במקביל לזה חשוב גם להבין מעט על עולם המשכנתא. 

מדוע לקחת משכנתא?

מדוע בכלל לקחת משכנתא?. מדוע לא להשאר במצב של שכירות מבלי להסתבך ולהיות חייבים סכום גבוה לבנק. הרי משכנתא הנה הלוואה של כמה מאות אלפי שקלים שאותם חייבים להחזיר לאורך שנים, לרוב, עשרות שנים. זאת תחת הסיכון שבמידה ולא עומדים בתשלום החודשיים יש סיכוי לאבד את הנכס.

אך, בהסתכלות לאורך זמן, המשכנתא הנה עדיפה לכל מי שרוצה שכספו לא ילך לאיבוד. בשכירות, הכסף הולך לטובת בעל הדירה בה חיים. בעת קניית נכס, התשלום החודשי שהיה הולך לשכירות כעת הולך לתשלום על נכס שיהיה שלכם בעוד כמה שנים. מעבר לכך, מדובר על יצירת מציאות ומדובר על הלוואה יחסית יציבה שכן בעזרת ייעוץ מקצועי ניתן ליצור תמהיל נכון של משכנתא כך שניתן יהיה לנבא את ההחזרים העתידיים ובכך לדעת למה לצפות ואיך להערך. אז מדובר בסיכון מחושב. 

ריבית משכנתא

ריבית משכנתא, מהי?

ריבית משכנתא הנה האינטרס של הבנק להעניק את ההלוואה עם בסכום כה גבוה. ביחד עם הסכום שאותו צריכים לשלם לבנק בעבור הנכס, מצטרפת ריבית משכנתא שנקבעה מראש לפי המסלול הנבחר. הריבית גם היא משולמת בכל חודש ביחד עם סכום הקרן שהוחלט. 

ריביות משכנתא לא נקבעות באופן שרירותי והיא מפוקחת על ידי בנק ישראל ומתעדכנת באופן רציף על ידי נתונים רציפים שמגיעים אל בנק ישראל מהבנקים המובילים השונים. כך, שמצד אחד הבנק מרוויח, אך מצד שני יש הגנה על הלווה מהמדינה עצמה.

מסלולים שונים של ריבית למשכנתא

כל אחד שמעוניין במשכנתא יוכל לבחור מבין מיני מסלולים שונים שכל בנק מציע. חשוב לדעת ולקבל הצעות מגוונות כדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה. חלק מהמרכיבים הם סוג הריבית. בין אם ריבית קבועה או ריבית משתנה, בין אם ריבית צמודת מדד או לא צמודת מדד. צריך להבין את הסוגים השונים וצריך להחליט מה המרכיבים הנכונים. 

חשוב לא לעשות את ההחלטה הזו לבד גם אם אתם מכירים ויודעים את הנושא ומכירים את תחום המשכנתא. יועץ משכנתאות נשאר מעודכן ומחוייב לדעת מה קורה בשוק הפיננסי וכחלק מתפקידו ידע להרכיב את המשכנתא הנכונה בדיוק עבורכם. כחלק מזה גם לדעת על ריביות משכנתא של גופים השונים.  הידע שלכם יוכל לעזור לכם לשאול שאלות נכונה ולהעניק לו את הידע שהוא צריך כדי לעזור לך באופן מדוייק. 

השאירו פרטים ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!