תמהיל משכנתא – המרכיב הנכון והמותאם לכם

מי אמר תמהיל משכנתא והתבלבל? כמה מכם יודעים מהו התמהיל הנכון ואילו מרכיבים נכון שיהיו בתמהיל? אנו מאמינים שלא הרבה יודעים את המשמעות של המושג הזה וגם אלו שאומרים שיודעים לא תמיד יודעים כיצד ומהו התמהיל שעדיף להם. זה לא שמדובר על נושא מורכב מדי, אלא שבגלל שהוא מלווה בפרמטרים רבים ומגוונים לא תמיד יודעים כיצד לנהל ולנתח את אותם פרמטרים להחלטה נכונה. 

אז מה עושים?

ברוב המוחלט אנו נמליץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות. מדובר על בעל מקצוע שזה מה שהוא עושה. מעורה במשכנתאות הקיימות, מעורה ומעורב בחוקים, בסעיפים, בנתונים ובמספרים. חי ביום יום את השינויים של התקנות והמסלולים של הגופים המעניקים את ההלוואות. ועוד. היועץ הוא בעל המקצוע שאליו מומלץ ללכת. ולו רק לקבל חוות דעה וניתוח של הנתונים השונים. 

 האם אפשר לבדוק תמהיל משכנתא באופן עצמאי?

על אף המלצתנו, הגישה אינה העברת אחריות והיועץ הוא זה שיגיד ויוביל. להיפך, חשוב לדעת מה קורה. לקרוא. לנסות ולהבין. כך, שהפגישה עם היועץ תהיה ממוקסמת ותפיקו את המיטב. אתם תדעו לשאול שאלות ולהביע תהיות. התנהלות זו היא שמשרתת את האינטרסים שלכם. יותר מאשר להגיע ללא ידע בכלל ופשוט לקבל מידע. 

ידע הוא כח ולא בכדי נאמר המשפט הזה. אל תשארו באי ידיעה שתוביל לחוסר בטחון. תקראו, תשאלו, נסו להבין מנסיון האחרים, קחו את המסמכים השונים הכלכליים השונים שלכם והבינו לעומק את מצבכם. נקודת הידע הזו תאפשר לכם לגשת לקחת משכנתא באופן הרבה יותר מודע ועם הרבה יותר בטחון וודאות. 

משכנתא אישית -האתר לידע אמין ומקיף

לכן, האתר מעניק מידע אודות תמהיל משכנתא או מסלולי משכנתא שונים. אם תכנסו לעמודים השוינם תוכלו להבין מהי ריבית פריים ומהי ריבית ממוצעת. תוכל לראות מהממליצים הבנקים השונים ובכל מי המגמה של בנק ישראל לנושא המשכנתאות. 

ישנם המון מרכיבים שחשוב לשים לב אליהם, מרכיבים כמו דירוג אשראי, הכנסות קיימות והכנסות עתידיות, נכסים, הסכום שרוצים לקחת למשכנתא, הריביות השונות, מי רוח התקופה בשנה ואילו אירועים קורים שמשפיעים על הכלכלה , הצעות הבנקים השונים והמסלולים השונים שכל בנק מציע. מרכיבים רבים ומגוונים. 

אנו כבר שנים רבות נמצאים בשפל של שיעור הריבית במשק, מתוך כך, יש כל כך הרבה אופציות שניתן לבחור מהן כדי לעזור לקבל משכנתא טובה יותר. לא רבים יודעים ואז בוחרים במשכנתא שאולי כן מתאימה לטווח הקצר אך לא בהכרח לטווח הארוך. מעבר לכך, גם הזמנים משתנים, והחיים משתנים ומה שהתאים בעבר לא בהכרח מתאים אחרי שנתיים. לכן, בכל מקרה נכון הוא בכל שנה לבדוק ולחקור את הנושא כדי לראות מתי הזמן המתאים לפתוח שוב את הבדיקה לעומק ולראות עד כמה המשכנתא הנוכחית מתאימה ואם נכון הוא להתקדם ולשנות אותה.