סוגי משכנתאות

משכנתא אישית

סוגי משכנתאות

סוגי משכנתאות - משוכה שצריך לצלוח להחלטה מושכלת

המידע על סוגי משכנתאות הוא מסוג המידע שכמעט אף פעם אנחנו לא סגורים ובטוחים מה בדיוק נאמר או נכתב. אנו נצטרך לקרוא מספר פעמים כדי להבין את ההבדלים או כדי לקחת החלטה מושכלת על פי הצרכים שלנו.

הבנקים לצערנו, מחד, מעניקים מידע. בין אם מידע כתוב ובין אם בעל פה על ידי אחד מהיועצים שלהם. מנגד, הם לא תמיד, ואפשר לומר לרוב, משרתים את האינטרסים שלנו. אלו שקוצים לקחת משכנתא. אנו לא תמיד נדע מהו ההרכב הנכון ומהם הסוגים. 

מעבר לכך, ההיצע מאוד נרחב ומאוד מגוון. ישנם לא מעט בנקים וגופים המעניקים את ההלוואות מסוג המשכנתא. כל אחד מהגופים הללו מחליטים על סוגי משכנתאות שמתאימים ונכונים להם. כן, יש פיקוח על הבנקים על ידי הגוף הבכיר. בנק ישראל. אך, עדיין יש מידה של גמישות ויש מידה של טקטיקה שקטה כדי שהגופים בכל זאת ימקסמו את הרווחים בכל מצב נתון. 

אז מה אפשר לעשות?

אחת האפשרויות המועדפות הינה לשכור יועץ משכנתאות מומחה בתחומו אשר יוכל לתת את עצתו באופן מושכל ולאחר בדיקת כל הנתונים. לרוב, נצפה מיועץ כזה שיהיה מעורה בכל סוגים השונים הקיימים ובכל ההצעות שכל בנק ובנק גיבש בהקשר של הלוואת משכנתא.

אנו לא תמיד פנויים או יודעים מספיק כדי לבחון את כל ההצעות באופן מעמיק ובאופן שרואה גם את הטווח הקצר וגם את הטווח הארוך. דווקא יועץ אשר מכיר את הסוגים השונים, והוא זה שמתעסק בהן בכל יום ויום, יוכל לעזור לנו לקבל את ההחלטה מתוך רוגע ולא מתוך תחושת אי וודאות וחוסר בטחון. 

סוגי משכנתאות

סוגי משכנתאות בקצרה

בקצרה, אנו נרצה בעצם לדעת מהם המסלולים המתאפשרים לנו בהתאם לתנאים ולנתונים שלנו. מרבית המשכנתאות מורכבות מהקרן. שהיא בעצם הסכום שאנו רוצים לקחת לשם המשכנתא שלנו. ומאחוז הריבית אותו משלמים בנוסף לקרן. הריבית מהווה את הרווח של הגוף המלווה ושיעורה תלויי בפיקוח של בנק ישראל ובמידת ה‘סכנה' שלוקח על עצמו הגוף המלווה בעצם מתן סכום גדול לטווח כה ארוך. 

מתוך כך, יש מס‘ לא מועט של סוגי משכנתאות. מסלול של משכנתא המבוססת על ריבית קבועה, ריבית משתנה, ריבית צמודת מדד או ריבית לא צמודת מדד. ישנם גם מסלולים המסתמכים על המט“ח (כלומר, מטבעות חוץ).

כל אחד ואחד מן הסוגים בא לידי ביטוי בצורה אחרת ובנתונים שונים. זאת על פי גובה המשכנתא, והגוף המלווה.

מה נוכל לעשות בשביל לקחת משכנתא מדוייקת לנו?

כדי שתוכלו לדעת ולקחת הלוואה שמתאימה לכם ולתנאי חייכם, קודם כל, קראו מידע. כמה שיותר מידע. באתר אנו מסבירים בפירוט ובפשטות על כל סוג הלוואה. לעתים רק ההסבר עושה סדר. ואפילו לא צריך מספרים וחישובים מורכבים. פשוט הסבר תיאורטי מה זה כל דבר. מתוך הידע הזה, תוכלו לדבר עם אנשי מקצוע ותדעו לשאול את השאלות הנכונות וגם לדעת מתי מסבירים לכם באופן מקצועי ומתי לא. 

הידע יהפוך אתכם לצרכנים נבונים ולמקבלי החלטות נכונות. המלצתנו היא, שלאחר מכן, או אף במקביל, צרו קשר עם יועץ משכנתאות שיעשה לכם סדר בין כל האופציות, יתן לך טיפים, ויעזור לכם להתנהל אל מול הגופים הגדולים. באתר תוכלו להרשם ולבקש שיחת טלפון עם יועץ מקצועי. ומשם הכל יהיה היסטוריה.
בהצלחה.

השאירו פרטים ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!