יועץ משכנתאות

משכנתא אישית

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות הוא אחד המקצועות היותר נדרשים בתקופתנו גם אם לא תמיד מודעים לחשיבותו ויש אף על קיומו. כל אדם או זוג הרוצים לרכוש דירה או צריכים הלוואה בסכום גבוה יחסית יתקלו בצורך לקחת משכנתא. הרבה אולי יקראו קצת באתרים שונים או ילכו לייעוץ בבנק עצמו. אך לקחת ייעוץ באופן פרטי הוא הכרח המציאות.

ידוע לנו שלבנקים האינטרסים שלהם. הבנקים ייעודם ומטרתם היא להרוויח כסף. כלומר, גם כאשר הם נכנסים עמכם לשיתוף פעולה בדמות עסקת משכנתא או הלוואה או אף מסכימים להגדיל את מסגרת העו“ש שלכם הם רוצים להרוויח כמה שיותר ולהסתכן כמה שפחות. יועץ משכנתאות יוכל לאפשר לכם את הידע הנדרש להחליט את ההחלטה הנכונה ולתווך את פרטי העסקה הקיימת ואת התנאים המתאימים ביותר לאורח חייכם. דווקא תהליך שכזה, במידה שיעשה באופן עצמאי יכול להשאיר פינות פתוחות או אף להוביל ללקיחת משכנתא בתנאים שאינם לטובתכם. 

מיהו יועץ משכנתאות?

מדובר על תפקיד עם אחריות רבה, מקצועיות והרבה נסיון. יועץ המשכנתא צריך להכיר את תחום המשכנתא מא‘ ועד ת‘ בכדי לייעץ לכם על המסלול הנכון. כדי לעשות זאת, הוא נדרש להבין בתחום הבנקאות באופן כללי ואת תחום המשכנתא באופן ספציפי. להכיר מקרוב את מסלולי המשכנתא השונים בבנקים בכדי להכיר את ההבדלים השונים ולדעת מה אפשר לדרוש ומה אפשר לשנות ולהביא את הלקוחות לעמדת מיקוח מאוזנת אל מול הגורם הבנקאי שמולו רוצים לעבוד.

היועץ הוא בעל תפקיד היכול לקחת את הנתונים היבשים של אורח חייכם ומצבכם הכלכלי ביחד עם נתוני המשכנתא ולהפוך אותם לתכנית ישימה ואפשרית לביצוע לאורך שנים. 

יועץ משכנתאות

איך לבחור יועץ שנכון ומדוייק לכם? 

קודם כל, בהסתכלות קרה, לפני שמתחילים בתהליך ייעוץ משכנתא, היועץ צריך להבין מה מונח מולו עיניו. כלומר, להבין מה אומרת העסקה של לקיחת המשכנתא. תנאי ההחזר, הריביות, ההלוואה ביחס להון העצמי, ערך הנדל“ן שרוכשים במידה והמשכנתא היא למען רכישת דירה.  ניתוח העסקה והתנאים השונים הם תנאי ראשוני להמשך העבודה. מתוך כך הוא נדרש להעביר אליכם את המידע באופן ברור ונהיר כך שתוכלו לדעת שההחלטה שאתם לוקחים נעשה באופן מושכל.

דבר שני, עליו להבין את המצב בשוק הכללי ואת הסיכונים שיכולים לעלות במהלך השנים או באופן מיידי. השוק הפיננסי משתנה כל הזמן ויש הרבה מאוד משתנים שיכולים להשפיע על העסקה שאולי נראית מאוד שווה ומאוד כדאית בנקודת זמן מסויימת. 

דבר שלישי, מעבר לעסקה המסויימת שמוצעת על השולחן, חשוב שהיועץ שאתם בוחרים יכיר את הבנקים מקרוב ואת ההצעות השונות. כך שיוכל להפנות אתכם להצעה הכי כדאית או יאפשר לכם במידע שייתן עמדה טובה יותר במשא ומתן עם הבנק שבו בחרתם לקחת משכנתא. יש הרבה מאוד מסלולי משכנתא והרבה שילובים ואפשרויות בהתאם לנקודת הפתיחה שממנה אתם מגיעים. אין אופציה אחת, ואין דבר כזה ’חייבים ללכת‘ עם בנק כזה או אחר. במיוחד לא בתקופתנו, שהמגמה היא העלאת התחרות והעלאת הפיקוח על הבנקים. 

תפקידים נוספים של של היועץ

היועץ עצמו אף יכול לנהל את המשא ומתן עם הבנקים במקומכם או אתכם ולהגיש את הבקשות השונות ולהיות תקשורת כדי לתווך לכם באופן יותר ברור את תשובת היועצים או הנציגים של הבנק. מייצג מביא עמו יותר כח ורצינות לעתים מאשר להגיע לבד ואופן עצמאי לבנק.

ישנם מקרים בהם אף יש צורת בהתקשרות גם לאחר לקיחת המשכנתא, ייעוץ משכנתאות יכול להכיל גם את השירות הזה. להיות שם כדי לוודא שלא עולים עניינים נוספים, שאין קשיים או שאלות נוספות. מעבר לכך שבתהליך זה, משום השינויים שקורים, בכל מקרה חשוב להיות עם היד על הדופק ולבדוק את  רלוונטיות תמהיל המשכנתא שנלקחה ולעדכן אותה במידת הצורך בהתאם לשוק. 

מרגע ההחלטה על לקיחת משכנתא, יועץ המשכנתאות שלכם הוא יד ימינכם בכל מה שקשור בנושא זה. מדובר על השקעה יקרה מאוד מבכדי לנהל אותה לבד בלי הידע המקצועי.

השאירו פרטים ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים

ואחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליכם בהקדם!