ביטוח משכנתא

משכנתא היא אחת הלוואות היותר משמעותיות בחייו של אדם ומשפחה. מדובר על סכום מאוד גדול שיש להשקיע בשביל השקעה לטווח ארוך כאשר לא תמיד יודעים מה העתיד יטמון בחובו. מדובר על החלטה שדורשת הרבה מאוד מחשבה ורבים מלוקחי ההמשכנתא מתייעצים עם יועץ משכנתא מוסמך כדי לקחת החלטה מושכלת. אחד מן  האפשרויות שיש לחשוב עליהן הוא נושא ביטוח משכנתא.

נכון, לא תמיד חושבים שזה חשוב. לא תמיד יודעים על קיומו של הביטוח אבל אין זה אומר שיהיה נכון לוותר על רכישת ביטוח המשכנתא. אך, התקופה בה אנו חיים מראה לנו עד כמה שבריריים הם החיים ועד כמה הכל יכול להשתנות בן רגע.

ומתוך הראייה הזו אנו צריכים להערך ולעשות ככל הניתן כדי לתכנן נכון וכדי להערך נכון למצבים השונים היכולים לקרות. מתוך כך, אל לנו לעשות עסקה מבלי להבין את משמעותה לעומק. מרבית המוסדות יציעו מחיר לביטוח אך לא כולם יסבירו בדיוק מהי משמעות עסקה זו. בואו ננסה להבין.

מהו ביטוח משכנתא?

מכיוון שמשכנתא היא השקעה משמעותית והחיים משתנים ולא תמיד ידועים וברורים, ישנו שירות המעניק ביטוח בכדי למנוע את אי אילו סיכונים אשר יכולים להוביל לאבדן הנכס שבגינו משולמת המשכנתא. סיכונים כמו אי היכולת לעמוד בתשלומי ההחזר החודשי. אחד המקרים שיכול להוביל לקחת הוא למשל פטירת בעל המשכנתא.

ביטוח חיים משכנתא

לשם כך, ישנו ביטוח חיים משכנתא. ביטוח זה בעצם מאפשר הורדת מתח של המבוטחים מפני החשש פן אחד המבוטחים ימות ולא תהיה אפשרות להמשיך בתשלומי המשכנתא. בעת פטירת אחד המבוטחים, הביטוח ישלם את סכום המשכנתא כך שלא יהיה צורך להמשיך בהחזרי התשלומים והנכס לא יהיה בסכנה ואף יעבור לרשות בעל הנכס באופן מלא ולא יהיה שייך יותר לבנק. 

ביטוח מבנה למשכנתא

הביטוח הנוסף שמהווה חלק מביטוח המשכנתא הוא הוא ביטוח מבנה למשכנתא. אם רוצים לבטח את המשכנתא שלקחנו, חשוב שלא יקרה כלום לנכס שרכשנו. ובשביל נועד ביטוח המבנה. הוא בעצם מאפשר בטחון נוסף מהפן של הדירה או המבנה עצמו. במידה ומשהו קורה למבנה הביטוח ישלם כך שבעל הנכס לא ישאר ללא הנכס או לא יוכל לעמוד בתשלומי ההחזר בעקבות הנזק שנגרם לנכס מסיבה כזו או אחרת. 

סוף מעשה במחשבה תחילה

כאשר רוצים לקנות נכס ולקחת משכנתא בעבורו חושבים לרוב בעיקר על השלבים הראשונים. מהו המצב הכלכלי, מהו ההון הראשוני שצריך לתת, מהם תנאי החזר המשכנתא וכו. אך, יש המון מרכיבים למשכנתא והמון סעיפים שצריך לקחת בחשבון לאורך כל שנות המשכנתא. אחד מהם, כאמור, הוא ביטוח המשכנתא. התייעצו עם יועץ משכנתאות כדי לדעת ולהכיר את כל הפרמטרים ואת כל המשתנים שנדרשים לפני רכישת המשכנתא כדי שתוכלו להנות מהנכס. תהליך עמו יכול להעניק לכם שנים רבות של שקט וחסכון משמעותי בהוצאות.

תוכן עניינים
תוכן עניינים
חיסכון במשכנתא שאלפי שקלים !
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום